ЩЕ СЕ РАДВАМЕ ДА СЕ СВЪРЖЕТЕ С НАС

Ако искате да получите оферта за цена, нуждаете от информация, която не намирате на сайта ни или имате някакви въпроси, не се колебайте да се свържете с нас! Ние от екипа на счетоводна къща Прециз ще се радваме да помогнем.

ЗА КОНТАКТИ:

София, 1142, бул. Евлоги и Христо Георгиеви 85, ет.3

Sofia, 1142, Evlogi i Hristo Georgievi 85 blvd., floor 3

Phone: 02/9632334

Mobile: +359887435617

18 01, 2016

Да не пропуснем: Семейни помощи за деца – срокове за потвърждаване на обстоятелствата

By | януари 18th, 2016|Данъци|0 Comments

Считано от 28.07.2015 г. в Закона за семейните помощи за деца /ЗСПД/ са променени редът и условията за получаване на семейни помощи при бременност, раждане и за отглеждане на деца. Това налага задължително писмено уведомяване на съответната дирекция "Социално подпомагане" относно настъпили промени в обстоятелствата по чл.7 от ЗСПД, който регламентира условията за получаване на помощи за деца до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст. Длъжни да направят [...]

2 12, 2015

Данъчно облекчение за деца с увреждания по реда на ЗДДФЛ

By | декември 2nd, 2015|Данъци|0 Comments

Какви документи и къде трябва бъдат подадени, за да може да се ползва правото на данъчно облекчение за дете с увреждания, предвидено в ЗДДФЛ? Закона за данъците върху доходите на физическите лица предвижда данъчно облекчение за деца и за деца с увреждания.  Ако получавате доходи от трудово правоотношение, наем, стопанска дейност или сте получили доходи от прехвърляне на имущество или други източници, чл. 22г на Закона за данъците върху доходите на [...]

30 11, 2015

Как да ползваме данъчно облекчение за деца по реда на ЗДДФЛ?

By | ноември 30th, 2015|Данъци|7 коментара

Можете да се възползвате от данъчно облекчение за дете, ако подадете декларация по чл. 22в, ал. 8 от ЗДДФЛ Независимо дали като физическо лице получавате доходи от трудово правоотношение, наем, стопанска дейност или сте получили доходи от прехвърляне на имущество или други източници, чл. 22в и чл. 22г на Закона за данъците върху доходите на физическите лица дават възможност за ползване на данъчно облекчение за дете. Съгласно чл. 22в, Местно физическо [...]